betherefest.gr

GreekEnglish (United Kingdom)

ARCHIVE 2012

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ Α

  • PDF

ΠΡΟΒΟΛΕΣ | SCREENINGS

Πέμπτη | Thursday 00:30-01:30 Πολύτεχνο | Polytechno

Σάββατο | Saturday 19:30-20:30 Πολύτεχνο | Polytechno

the-man-who-was-afraid-250 homemade 250
1. Ο άνθρωπος που φοβόταν μήπως πέσει |The Man who was afraid of Falling 2. Σπιτικό | Homemade
Joseph Wallace (U.K., 2011) 4’28” Britt Raes (BELGIUM, 2011), 5’16”
-------------------------
poios-eisai-250
the-browns-daughter-250 
3. Ποιος είσαι;, Στάθης Ψωμαδέλλης | Who are You? 4. Η κόρη των Μπράουν | The Brown’s Daughter
Stathis Psomadellis, (GREECE, 2011), 7’40” Coline Brun-Naujalis (UK, 2011), 11’43’’
-------------------------   
 little-pinky-250
govinda-250 
5. Ο ροζούλης | The little pinky 6. Govinda | Govinda
Lee Ming-Hsun (ΤΑΙWAN, 2011), 06’12’  Anna Slavkova (BULGARIA, 2010), 3’40”
  -------------------------
 delicious 250  chest-of-drawers-250
7. Πεντανόστιμο | Delicious 8. Συρταριέρα | Chest of Drawers (Piirongin piiloissa)
Roksolana Khrouchtch (Greece, 2011), 0’55” Sanni Lahtinen (FINLAND, 2011), 7’14’’
-------------------------
 galani-250 the-human-evolution-250 
9. Γκαλάνι | Galani  10. Η ανθρώπινη εξέλιξη (Μια διαφορετική προσέγγιση) | The human evοlution (A different approach)
Soslan Bitarov (ISRAEL, 2011), 5’15’’ Giorgos Stylianou, Diego Martinez Gosalvez (PORTUGAL, 2011), 2’12’’
-------------------------
 spycat-250
11. Ο Γατάσκοπος και το κυνήγι του χαρτιού | Spycat and the Paper Chase
Darren Lim (SINGAPORE, 2011) 5’58”

Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ένκο, ταξίδια με ατμόπλοιο | Enco, Travesias a Vapor (Enco, Steam Crossings),

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ Δ (ενήλικες)

  • PDF

ΠΡΟΒΟΛΕΣ | SCREENINGS

Πέμπτη | Thursday 29/3 21:30-23:00 Πολύτεχνο | Polytechno

Παρασκευή | Friday 30/3 19:00-20:30 Σινέ Ορφεύς | Cine Orpheus

at theopera 250  fairytale aboutthestaircase 250 
1. Στην όπερα | At the Opera (En la Opera) 2. Ένα παραμύθι για τη σκάλα | Fairytale about the Staircase
Juan Pablo Zaramella (ARGENTINA, 2010), 1’00” Kiril Ivanov (Bulgaria, 2011), 12’26”
-------------------------
 dustandglitter 250
 being-bradford-dillman-250
3. Σκόνη και χρυσόσκονη | Dust and Glitter 4. Η ζωή του Bradford Dillman | Being Bradford Dillman
Michaela Copikova (SLOVAKIA, 2011), 11’15” Emma Burch (UK, 2011), 10' 20''
 
-------------------------   
 summer-bummer-250 the-ballad-of-nameless-joe-250 
5. Καλοκαιρινή χαλάστρα | Summer Bummer 6. Η μπαλάντα του Ανώνυμου Τζο | The Ballad of Nameless Joe
Bill Plympton (USA, 2011), 1' 49''  Mateusz Heldwein (POLAND, 2011) 13’29”
  -------------------------
 birthday1  maska
7. Γενέθλια | Birthday (Syntymapaiva) 8. Μάσκα | Maska
 Jari Vaara (FINLAND, 2010), 4’21” Brothers Quay (POLAND, 2010), 23'59''
 
-------------------------
spin 250 trip 250
9. Περιστροφή | Spin  10. Ταξίδι| Trip (Pytuvane)
Max Hattler (FRANCE/UK/GERMANY, 2010) 3’55” Radostina Neykova-Vladislav Budinov (BULGARIA, 2011), 8’00”
-------------------------

Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ένκο, ταξίδια με ατμόπλοιο | Enco, Travesias a Vapor (Enco, Steam Crossings),

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ B

  • PDF

ΠΡΟΒΟΛΕΣ | SCREENINGS

Παρασκευή | Friday 30/3, 22:30-00:00 Σινέ Ορφεύς | Cine Orpheus

Σάββατο | Saturday 31/3, 18:30-20:00 Σινέ Ορφεύς | Cine Orpheus

 about-a-fisherman-250  r 250
1. Ένας ψαράς που τον έλεγαν Marsicek | About a Fisherman Marsicek
2. [R] | [R]
Frantisek Vasa 14:16 Czech Rep  Nicolas Bianco-Levrin & Julie Rembauville (FRANCE, 2011) 12’34”
 
-------------------------
the-doodle-250  hold-me-clothes-250
3. Το σκίτσο | The Doodle 4. Άπλωσέ με κοντά | Hold me clothes
Diana Kalimeri (UK, 2010) 3' 29'' Evgenia Golubeva - Marco Castellani (ITALY/UK, 2011), 2’18”
-------------------------   
niko pirosmani 250  abyssus 250
5. Niko Pirosmani  6. Η άβυσσος της ανθρώπινης συνείδησης (ReconoceR)| The Abyss of Man’s Conscience (ReconoceR)
Anna Artemyeva (RUSSIA, 2011), 10’30” Juan Camilo Gonzalez (COLOMBIA, 2011) 5’57”
  -------------------------
 the-lost-town-of-switez-250 kin 250
7. Η χαμένη πόλη της Świteź | The Lost Town of Świteź 8. Κιν | Kin
 Kamil Polak (POLAND, 2010), 20’00” L' Atelier Collectif (BELGIUM, 2011), 11’00”
 
-------------------------
grandprix 250
9. Γκραν Πρι | Grand Prix
Marc Riba & Anna Solanas (SPAIN, 2011), 8’00”

Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ένκο, ταξίδια με ατμόπλοιο | Enco, Travesias a Vapor (Enco, Steam Crossings),

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ Γ

  • PDF

ΠΡΟΒΟΛΕΣ | SCREENINGS

Πέμπτη | Thursday 29/3, 19:00-20:30 Σινέ Ορφεύς | Cine Orpheus

Σάββατο | Saturday 31/3, 21:30-23:00 Σινέ Ορφεύς | Cine Orpheus

 HumanNature image1 small  uncjake
1. Ανθρώπινη φύση | Human Nature 2. Ο θείος Jake - Φόρος τιμής στον Mervyn Peake | Uncle Jake - A Homage to Mervyn Peake
Nassos Vakalis (USA/Greece, 2010), 3’05”  Stefano & Alice Tambellini (ITALY, 2011), 1’11”
 
-------------------------
 a-shadow-of-blue-250 dimanche sunday250 
3. Μια απόχρωση του μπλε | A Shadow of Blue 4. Κυριακή | Sunday (Dimanche)
Carlos Lascano 12:05-Spain Patrick Doyon,(CANADA, 2011) 9’50”
 
-------------------------   
lumberjack 250  the-conquerors-250
6. Ο ξυλοκόπος | Lumberjack (Drwal) 7. Οι κατακτητές | The Conquerors
Pawel Debski (POLAND, 2011), 14’47”  Sardta Szabo-Tibor Banoczki (FRANCE, 2011), 12'
  -------------------------
 danny-boy-250 jolie bobine 250
8. Danny Boy | Danny Boy 9. Η χαριτωμένη κουβαρίστρα | Jolie Bobine
 Marek Skrobecki (POLAND, 2010), 10' Sylvain Simao (FRANCE, 2011), 5’09”
   
-------------------------
storyofhim 250 morningstroll 250
10. Η ιστορία του | The Story of Him (Història d'Este)  11. Πρωινός περίπατος | A Morning Stroll
Pascual Perez (SPAIN, 2011) 7’13” Grant Orchard (UK, 2011), 6’47”
   
-------------------------
 this-is-love-250 luminaris 250
12. Αυτό είναι αγάπη | This is Love 13. LUMINARIS | LUMINARIS
 Lei Lei (CHINA, 2010), 2' 38''  Juan Pablo Zaramella (ARGENTINA, 2011), 6’20”
 

Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ένκο, ταξίδια με ατμόπλοιο | Enco, Travesias a Vapor (Enco, Steam Crossings),

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ Ε (ενήλικες)

  • PDF

ΠΡΟΒΟΛΕΣ | SCREENINGS

Πέμπτη | Thursady 29/3, 20:30-22:00 Σινέ Ορφεύς | Cine Orpheus

Σάββατο | Saturday 31/3, 00:30-02:00 Πολύτεχνο | Polytechno

the-gloaming-250 chase-250
1. Το λυκόφως | The Gloaming 2. Κυνήγι | Chase
Nobrain (FRANCE, 2010), 14'13'' Adriaan Lokman FRANCE/NETHERLANDS, 2011), 13'
-------------------------
 paths-of-hate-250
october61 250 
3. Τα μονοπάτια του μίσους | Paths of Hate 4. Οκτώβρης 1961 | October 1961 (Octobre Noir)
Damian Nenow (POLAND, 2010), 10' Florence Corre-Aurel (FRANCE, 2011), 12’00”
 
-------------------------   
 the-renter-250
swallowing thedevil 250 
5. Ο ενοικιαστής | The Renter 6. Γεύση από Δι@βολο | Swallowing the Devil (Le Di@ble en bouche)
Jason Carpenter (USA, 2011), 9’52” Frank Ternier (FRANCE, 2011), 16’30”
  -------------------------
 zombirama 250  donice 250
7. Η δικτατορία των ζόμπι | Zombirama 8. Ο D. στην κατάψυξη | D. on Ice
Ariel Lopez-Nano Benayon, (ARGENTINA, 2011) 7’20” D. on Ice, Ale McHaddo (BRAZIL, 2011) 13’07”
-------------------------

Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Ένκο, ταξίδια με ατμόπλοιο | Enco, Travesias a Vapor (Enco, Steam Crossings),

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ BE THERE!

Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

CREDITS

Παραγωγή φεστιβάλ: ANIMATE CORFU

Διοργάνωση εκδήλωσης: Great Events

Logo: Tomek

ΦΙΛΙΚΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

CONTACT

Επικοινωνήστε με το φεστιβάλ:
info [at] betherefest.gr


Δείτε την ομάδα του φεστιβάλ
:


You are here ΑΡΧΕΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ 2012