betherefest.gr

GreekEnglish (United Kingdom)

Αποτελέσματα διαγωνιστικού τμήματος 2014

  • PDF

bethere corfu town photo 01Το Be there! Corfu Animation Festival ανακοινώνει τα αποτελέσματα στις 3 κατηγορίες του διαγωνιστικού του προγράμματος.

Σε μια χρονιά με διπλάσιες συμμετοχές-ρεκόρ σε σχέση με την 3η έκδοση του Βe there!, η επιτροπή επιλογής επέλεξε 46 ταινίες (διαγωνιστικό μικρού μήκους), 41 ταινίες στο αντίστοιχο φοιτητικό τμήμα και 5 ταινίες μεγάλους μήκους, οι οποίες θα διαγωνιστούν στο φεστιβάλ.

Επιπλέον,πέρα από τις 92 ταινίες, μια ομάδα 19 ταινιών θα προβληθούν εκτός διαγωνιστικού τμήματος στο επίσημο πρόγραμμα του φεστιβάλ "Πανόραμα".

Το φεστιβάλ ευχαριστεί όλους/όλες τους συμμετέχοντες/ουσες για τις πραγματικά αξιόλογες ταινίες που είχε την ευκαιρία να εκτιμήσει. Λόγω του υπερβολικά μεγάλου αριθμού συμμετεχόντων, θα ειδοποιηθούν προσωπικά μόνο εκείνοι/ες των οποίων οι ταινίες έχουν επιλεγεί στο φεστιβάλ.

Δείτε όλες τις επιλεγμένες ταινίες:

ΔΙΑΓΩΝ. ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ


1. 1000 Plateaus, Steven Woloshen (CANADA, 2014), 3' 21''
2. 8 Bullets, Frank Ternier (FRANCE, 2014), 12' 30''
3. Angélique's Day for Night, Pierre-Emmanuel Lyet & Joris Clerté (FRANCE, 2013), 7' 25''
4. Beauty, Rino Stefano Tagliafierro (ITALY, 2014), 9' 49''
5. Blackwood - How to Write a Blackwood Article, Csaba Gellár (HUNGARY, 2013), 6' 36''
6. Boles, Spela Cadez (SLOVENIA/GERMANY, 2013), 12' 20''
7. Canis, Marc Riba & Anna Solanas (SPAIN, 2013), 17'
8. Coda, Alan Holly (IRELAND, 2013), 9'
9. Cuckoo, Mickael Gorobchuk (RUSSIA, 2013), 12' 15''
10. Déjà-Moo, Stefan Müller (GERMANY, 2013), 9' 59''
11. Dinner For Few, Nassos Vakalis (GREECE/USA, 2014), 10' 07''
12. Ex Animo, Wojciech Wojtkowski (POLAND, 2013), 6' 52''
13. Father, Santiago Bou Grasso (FRANCE/ARGENTINA, 2013), 11' 55''
14. Happy and Gay, Lorelei Pepi (USA, 2014), 10' 20''
15. Hippos, Piotr Dumala (POLAND, 2014), 12' 29''
16. Kiki of Montparnasse, Amelie Harrault (FRANCE, 2013), 14' 27''
17. Land, Masanobu Hiraoka (JAPAN, 2013), 3' 41''
18. Man on the Chair, Dahee Jeong (FRANCE, 2014), 6' 55''
19. Marilyn Myller, Mikey Please (UK/USA, 2013), 6'
20. Montenegro, Luiz Stockler (UK, 2013), 6' 57''
21. Moskina, Beatriz Herrera Carrillo (MEXICO, 2013), 4' 46''
22. Mr. Plastimime, Daniel Greaves (UK, 2014), 9' 42''
23. On the Other Side of the Woods, Anu-Laura Tuttelberg (ESTONIA, 2014), 10' 09''
24. Pandas, Matúš Vizár (SLOVAKIA/CZECH REPUBLIC, 2013), 11' 28''
25. Pommes Frites, Balder Westein (THE NETHERLANDS, 2013), 2' 10''
26. Rabbitland, Ana Nedeljkovic & Nikola Majdak (SERBIA, 2013), 7' 21''
27. Reciprocity, Frank Ter Horst (THE NETHERLANDS, 2014), 1'
28. Shades of Gray, Alexandra Averyanova (RUSSIA, 2014), 6' 18''
29. Si Lunchai, Hannes Rall (GERMANY/SINGAPORE, 2014), 8' 36''
30. Simulacra, Ivana Bosnjak & Thomas Johnson (CROATIA, 2014), 8' 40''
31. Snow, Ivana Sebestova (SLOVAKIA, 2013), 18'
32. Sunday 3, Jochen Kuhn (GERMANY, 2013), 14'
33. Supervenus, Frédéric Doazan (FRANCE, 2013), 2' 38''
34. Tarzan, Signe Baumane (USA, 2014), 3' 35''
35. The Adventures of Candide, Nándor Bera (HUNGARY, 2014), 8' 56''
36. The Book of the Dead, Alain Escalle (FRANCE, 2013), 32'
37. The Elephant and the Bicycle, Olesya Shchukina (FRANCE/BELGIUM, 2014), 9'
38. The Key, Shaun Clark & Kim Noce (UK, 2014), 7'
39. The Sense of Touch, Jean-Charles Mbotti Malolo (FRANCE/SWITZERLAND, 2014), 14' 30''
40. The Song, Inés Sedan (FRANCE, 2013), 8' 30''
41. The Third Eye, Jerome Perrillat-Collomb (FRANCE, 2014), 16' 36''
42. The Vending Machine, Po-yu Chen (TAIWAN, 2014), 6' 46''
43. Through You, Lucette Braune (THE NETHERLANDS, 2013), 7' 55''
44. Torturing, Rebecca Blöcher (GERMANY, 2013), 4' 03''
45. Winter and Lizard, Julia Gromskaya (ITALY, 2013), 3' 30''
46. Ziegenort, Tomasz Popakul (POLAND, 2013), 19'

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ


1. Aspirations, Gal Daniel (ISRAEL, 2013), 4' 22''
2. Babyfaced, Annie Zhao (USA, 2014), 6' 29''
3. Bear, Pascal Floerks (GERMANY, 2014), 8' 14''
4. Bore, Tom Kouris & Roni Rashkes (ISRAEL, 2013), 3' 26''
5. Butler's Choice, Παντελής Παραδείσης (GREECE, 2014), 4' 15''
6. Canuck Black, Rebecca Archer (UK, 2014), 9' 44''
7. Dinosaurs, Dao Thi Thuy Linh (CZECH REPUBLIC, 2013), 5' 19''
8. Eden Rests, Ofer Kapota, Natalie Chen & Hadar Sitruk (ISRAEL, 2013), 6' 50''
9. Endemic's Greed, Natalia Dziedzic (POLAND, 2014) 11' 08''
10. Food, Siqi Song (CHINA/USA, 2014), 3' 32''
11. From Earth and Ink, Jonathan Laskar (SWITZERLAND, 2013), 4' 40''
12. Get Happy or Get Out, Andreia Dobrota (THE NETHERLANDS/ROMANIA, 2013), 3' 25''
13. Hansel & Gretel, Φωτεινή Κατσόρογλου (GREECE, 2013), 6' 57''
14. Happily Ever After, Moritz Poth & Rafael Starman (GERMANY, 2014), 4' 44''
15. If You Let Me In, Αντιγόνη Τσαγκαροπούλου (GREECE, 2013), 2' 39''
16. Mend and Make Do, Bexie Bush (UK, 2014), 7' 38''
17. Missing U, Brooke Wagstaff (USA, 2013), 2' 29''
18. Morning Walk, Ηλέκτρα Φωτοπούλου & Μαρία Δούνη (GREECE, 2013), 6' 12''
19. Murmuring Wasteland, Yuwen Xue (CHINA, 2013), 8' 48''
20. My Stuffed Granny, Effie Papa (UK/GREECE, 2014) 9' 22''
21. Mythopolis, Alexandra Hetmerová (CZECH REPUBLIC, 2013), 11' 36''
22. Neither Lit nor Dark, Chanon Treenet (UK, 2013), 11' 08''
23. Office Kingdom, Salvatore Centoducati, Eleonora Bertolucci, Ruben Pirito & Giulio De Toma (ITALY, 2013), 7'
24. Once Upon A Slave's Ambition, Eunice Chang (USA, 2014), 4' 30''
25. Pineapple Calamari, Kasia Nalewajka (UK, 2014), 9'
26. Plugin, Sergio di Bitetto (CANADA, 2014), 4' 29''
27. Prodigal Son, Atam Rasho (FRANCE, 2013), 7' 40''
28. Punch and Judy, Martin Máj (CZECH REPUBLIC, 2014), 6'
29. Red Spot, Ruei-Feng Huang (TAIWAN, 2014), 8' 05''
30. School of Crime, Beto Prado (AUSTRALIA, 2014), 2' 36''
31. Suic, Νίκος Ραδαίος (GREECE, 2013), 9' 19''
32. Thanaros, Somayeh Khakshoor (IRAN, 2014), 7'
33. The Ghost in the Scarf, Mitchell Zemil (USA, 2014), 1' 55''
34. The Magical Power of Art, Sofiia Melnyk (GERMANY, 2014), 2' 39''
35. The Masterpiece, Krzysztof Satola (UK/POLAND, 2014), 4' 13''
36. The Old People Museum, Adam Schachner (CANADA, 2014), 4' 53"
37. The Sheep Shop, Jorn Leeuwerink (THE NETHERLANDS, 2014), 3' 17''
38. The Silent Melody, Jinfeng Li (USA, 2014), 5' 36''
39. Twilight Tango, Joanna Adamska (UK, 2014), 2' 52''
40. Wind, Robert Löbel (GERMANY, 2013), 3' 49''
41. You Are So Lucky!, Zuzana Brachaczková (CZECH REPUBLIC, 2013), 5' 44''

ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ


1. Από τη Γη στη Σελήνη, Άγγελος Σπάρταλης (GREECE, 2013), 87'
2. Maya the Bee – Movie, Alexs Stadermann (GERMANY/AUSTRALIA, 2013), 80'
3. The Stressful Adventures of Boxhead & Roundhead, Elliot Cowan (USA/ROMANIA, 2013), 71'
4. Tito On Ice, Max Andersson & Helena Ahonen (SWEDEN/GERMANY, 2013), 73' 30''
5. Until Sbornia Do Us Part, Otto Guerra & Ennio Torresan Jr (BRAZIL, 2013), 85'

ΠΑΝΟΡΑΜΑ


1. Bear Story, Gabriel Osorio (CHILE, 2014), 10' 14''
2. FrogBoy, Jehan Madhani (USA, 2013), 1' 05''
3. Girls Are Gross, Caity Hall (CANADA, 2014), 0' 32''
4. Ονειρεύομαι, δεν υποχωρώ, ζω, Ντίνα Πλέσσα 6ο Γυμνάσιο Πατρών (GREECE, 2013), 6' 20''
5. Lego Thriller, Annette Jung (GERMANY, 2013), 1' 14''
6. Plastic Glory, Ihab Mardini (USA, 2014), 6' 06''
7. Seed, Μαργαρίτα Σιμοπούλου (GREECE, 2013), 8'
8. Skinny Tree, Christophe Gautry (FRANCE, 2014), 6'
9. The 90th Birthday, Thomas Scherer (GERMANY, 2013), 6' 30''
10. The Centipede and the Toad, Anna Khmelevskaya (FRANCE, 2013), 10'
11. The Fold, Francisco Lavina (UK, 2014), 4' 22''
12. The Gallant Captain, Katrina Mathers & Graeme Base (AUSTRALIA, 2013), 8' 08''
13. The Old Tree, Farnoosh Abedi (IRAN, 2014), 11'
14. The Star Fishing Boy, Chuanshu Shi (USA, 2013), 11' 54''
15. The Sugar Syrup, Abhishek Verma (INDIA, 2013), 5' 05''
16. The Waterbearer, Kim Noce (UK, 2014), 3' 10''
17. Vigia, Marcel Barelli (SWITZERLAND, 2013), 7' 45''
18. Vis Dubium, Mihajlo Dragaš (SERBIA, 2014), 6' 46''
19. Wizards, Yana Shevchenko (CZECH REPUBLIC, 2014), 6' 20''


Όλες οι ταινίες του διαγωνιστικού τμήματος και του πανοράματος θα αναρτηθούν με τα πλήρη στοιχεία τους σ' αυτόν τον χώρο.

Το 4ο Be there! Corfu Animation Festival διεξάγεται στην Κέρκυρα , από 16-19 Οκτωβρίου 2014.

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ BE THERE!

Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

CREDITS

Παραγωγή φεστιβάλ: ANIMATE CORFU

Διοργάνωση εκδήλωσης: Great Events

Logo: Tomek

ΦΙΛΙΚΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

CONTACT

Επικοινωνήστε με το φεστιβάλ:
info [at] betherefest.gr


Δείτε την ομάδα του φεστιβάλ
:


You are here ΑΡΧΕΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ 2014 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 2014 Αποτελέσματα διαγωνιστικού τμήματος 2014