betherefest.gr

GreekEnglish (United Kingdom)

Παρουσιάσεις φοιτητικών ταινιών

  • PDF

askt_diasundesiΜια σειρά από παρουσιάσεις φοιτητικών ταινιών θα παρουσιαστεί στο πρώτο πρόγραμμα του Be there! Corfu Animation Festival.

Εργασίες animation των φοιτητών του Μεταπτυχιακού Προγράμματος της ΑΣΚΤ «Ψηφιακές Μορφές Τέχνης»  θα παρουσιαστούν κατά τη διάρκεια του φεστιβάλ, με τη συνεργασία του Γραφείου Διασύνδεσης της ΑΣΚΤ.

 

Φοιτητικές εργασίες από το ΤΕΙ Γραφιστικής ενισχύουν το πρόγραμμα του φεστιβάλ, ενώ ο Κ. Τηλιγάδης αναλαμβάνει να παρουσιάσει εργασίες των φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Τεχνών Ήχου και Εικόνας του Ιόνιου Πανεπιστήμιου.

 

Δείτε καταλόγους των ταινιών που θα παρουσιαστούν

TEXNΩΝ ΗΧΟΥ & ΕΙΚΟΝΑΣ


Το τμήμα Τεχνών Ήχου και Εικόνας του Ιονίου Πανεπιστημίου παρουσιάζει επιλογή από εργασίες φοιτητικών ασκήσεων στα πλαίσια των μαθημάτων εμψύχωσης με δισδιάστατα και τρισδιάστατα γραφικά.

Κοκοζίδου Κατερίνα Ατομική Εργασία 07:24

Καρκαφίρης Αθηνόδωρος Κύβος του Rubik 00:26

Δεμιράλης Ευάγγελος Σκάκι 00:00

Τεβεκίδης Γιάννης Μπαλαρίνα 00:15

Δημητρόπουλος Αντώνης Industrial Silence 00:57

Κολοβός Μιχάλης Space Statue 00:43

Πιτσακίδης Βασίλης Round the Corner 01:26

Πανάγου Κατερίνα Cave 01:28

Σελεάρη Μαρία Δωμάτιο 00:31

Τσάτσης Βαγγέλης Έλλειψη 02:16

Μαλικούτης Άγγελος Digital Sculpturing 00:53

Καλτσίδης Δαυίδ Small Story 01:43

Πανάγου Κατερίνα The Glasses' 01:57

Ξαγοράρη Μαρία 3D Music Studio 00:38

Σταυρίδης Χρήστος Fur Elisse 00:59

Τεβεκίδης Γιάννης Fisher 00:18

Ψωμαδέλλης Στάθης Welcome to my House 02:18

Μπαούρδας Γιώργος Bar Scene 00:08

Τσίγκα Κωνσταντίνα Bee in Love 00:44

Κοίλιας Αλέξανδρος Lonely Drummer 00:20

Μπαούρδας Γιώργος Big Bang 00:08

Κολτσίδης Μιχάλης Alien Head 00:13

Greenwood George Κρυφτούλι 00:52

Μπαούρδας Γιώργος Liquid Dance 00:08

Μπαούρδας Γιώργος Sci-Fi Ball 00:08

Τσιφτελής Θωμάς Ουρανοξύστης 00:08

Μπαούρδας Γιώργος Abstract Ball 00:13

Παπαδάς Στέφανος Insomnia 01:30

Κοίλιας Αλέξανδρος Lonely Drums 00:26

Φουντουκίδης Νίκος Παράξενο Θηλυκό 00:32

Πιτσακίδης Βασίλειος Fruitman 00:57

Κατόγλου Μιχάλης SteamPunk Dragon 00:22

Κοκοζίδου Κατερίνα The Pianist 01:33

Παπαγγέλης Τάσος 3D Rock Studio 01:43

Ανδρέπουλος Γιάννης Corfu Space Base 00:34

Ομέρ Χατζησερήφ Balls Abstract 00:14

Δημητρόπουλος Αντώνης Untitled 01:51

Κόκορου Ελένη The Room 00:38

Βάλλας Παύλος Untitled 04:17

Κοκοζίδου Κατερίνα Εξέλιξη 03:03

ΑΣΚΤ


ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

«ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΤΕΧΝΗΣ»

Το Πρόγραμμα μεταπτυχιακών Σπουδών «Ψηφιακές Μορφές Τέχνης» της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών, μετά από πρόσκληση του "BeThere" Corfu Animation Festival, παρουσιάζει μια επιλογή από εργασίες και ταινίες animation φοιτητών και αποφοίτων του Π.Μ.Σ. σε ένα πρόγραμμα διάρκειας περίπου 57 λεπτών.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:

1.Γιώργος Ζήτης, «μελάνι», 2010, 3D animation, διάρκεια: 1'50''

2.Σταυρούλα Παπαδάκη, «κεφάλι», 2005, stop-motion animation, διάρκεια: 1'34''

3.Γεωργία Βορριά, "panbiotechnorama", 2010, 2D animation – διάφορες τεχνικές, διάρκεια: 15'53''

4.Δημήτρης Κασάπης, «ο πύργος», 2009, 3D animation, διάρκεια: 42''

5.Αναστασία Δημητροπούλου, "learning to fall", 2009, 3D animation, διάρκεια: 1'01''

6.Ανδρέας Βακαλιός, «το δωμάτιο», 2010, 3D animation, διάρκεια: 1'47''

7.Θανάσης Αποστόλου, «Αχερόντεια Ατροπός», 2004, 3D animation, διάρκεια: 56''

8.Σταυρούλα Παπαδάκη, «η γλώσσα», 2004, stop-motion animation, διάρκεια: 5'45''

9.Παναγιώτης Τομαράς, «διάστημα», 2010, 3D animation, διάρκεια: 1'55''

10.Ανδρέας Μητρόπουλος, «Κατάσταση Εξαίρεσης», 2007, stop-motion animation – διάφορες τεχνικές, διάρκεια: 20'26''

11.Διονύσης Σιδηροκαστρίτης, «οικιακή βοηθός», 2003, 3D animation, διάρκεια: 1'31''

12.Αλίκη Μουτούση, «όρια», 2001, 2D animation, διάρκεια: 4'20''

13.Αλεξία Μπαράκου, "riding", 2007, 3D animation, διάρκεια: 47''

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ: Γιώργος Χαρβαλιάς, Πρύτανης ΑΣΚΤ, Διευθυντής του ΠΜΣ «Ψηφιακές Μορφές Τέχνης»

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Βίκη Μπέτσου, εικαστικός, Λέκτορας ΑΣΚΤ, διδάσκουσα του ΠΜΣ «Ψηφιακές Μορφές Τέχνης»

ΤΕΙ ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗΣ


Κατάλογος σπουδαστικών ταινιών του ΤΕΙ Αθήνας, Τμήμα Γραφιστικής., Σχολή Γραφικών Τεχνών και Καλλιτεχνικών Σπουδών.

1.The game 0.03.21 Νίκου Δανάη

2.Διαγωνισμός ομορφότερου πουλιού 0.02.00 Αρσένη Κων/να

3.Love at first sight 0.03.46 Τάνος Βασίλης

4.TV lover 0.02.44 Ντζιώνη Σοφία

5.Το τελευταίο δένδρο 0.02.03 Ταβερνιάρης – Κουτσουριδάκης

6.Sweet – Sweet teddy bear 0.02.38 Σγούρου Δάφνη

7.Better underground 0.04.05 Γερογιάννης Μάνος

8.A little be love 0.02.00 Μιλιοπούλου Σοφία

9.Still there 0.01.55 Κουρουφέξης Μάριος

10.Μουσική δωματίου 0.03.22 Καλαϊτζόπουλος Περικλής

11.Το δένδρο της Ζωής 0.01.20 Κατσάπη Κατερίνα

12.Love story 0.01.26 Αλεξίου Παναγιώτης

13.Η κοτούλα 0.01.14 Λαζόγλου – Καϊσάκη

14.Unplugged 0.01.22 Αλεξάντερ Ελένη

15.A warm discovers wind power 0.01.36 Στουραϊτη – Βουδούρη

16.Franz goes to Hay – Brazil 0.05.05 Δαχής Γιάννης

17.Pacman 0.02.35 Ακμανίδου Σαββίνα

18.Η ιστορία μιας σκέψης 0.02.10 Νικιτάκη Μαργαρίτα

19.Butterflies 0.02.13 Παπανικολοπούλου Ελίνα

20.Little pour sheep 0.00.44 Τσιμπουκλή Παναγιώτα

21.Η πόλη των φόβων 0.01.39 Σιφιανού Χριστινα

22.A child solder story 0.01.13 Ρούσση Ειρήνη

23.Light up for future 0.01.33 Ντιστάνοβα Πωλίνα

24.Butcher 's 0.03.50 Τζαμάτος Άρης

25.Alcohol 0.01.29 Rodriguez David

26.Keep of my bubbles 0.03.46 Σκαφίδας Φάνης

27.A cat story 0.00.51 Τσιμπαλίδη Παναγιώτα

28.Capo Natale 0.03.14 Τσούνταρος Δημήτρης

29.Hund 0.03.25 Πανταζής Σπύρος

30.Brocula 0.04.30 Σερέτης – Μπουσούνης

31.Last tree standing 0.03.55 Τζαναβάρης Στράτος

32.Drealism 7810 0.02.08 Στασινού Σταυρούλα

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ BE THERE!

Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

CREDITS

Παραγωγή φεστιβάλ: ANIMATE CORFU

Διοργάνωση εκδήλωσης: Great Events

Logo: Tomek

ΦΙΛΙΚΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

CONTACT

Επικοινωνήστε με το φεστιβάλ:
info [at] betherefest.gr


Δείτε την ομάδα του φεστιβάλ
:


You are here WORKSHOPS & ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ Παρουσιάσεις φοιτητικών ταινιών