betherefest.gr

GreekEnglish (United Kingdom)

Αποτελέσματα επιλογής 6ου Be there!

  • PDF

bethere2017-logo-el-mar29Με ιδιαίτερη χαρά το Be there! Corfu Animation Festival ανακοινώνει τα αποτελέσματα επιλογής για τα 4 διαγωνιστικά του τμήματα.

Μέσα σε μια χρονιά με πολύ καλές και αρκετά πλούσιες θεματολογικά και αισθητικά συμμετοχές, το φεστιβάλ επέλεξε 46 ταινίες μικρού μήκους για το διαγωνιστικό του πρόγραμμα, 19 ταινίες μικρού μήκους για παιδιά για το νέο διαγωνιστικό πρόγραμμα, και 28 φοιτητικές ταινίες για το αντίστοιχο πρόγραμμα, και 4 ταινίες μεγάλου μήκους.

Επιπλέον, 12 ελληνικές ταινίες θα συμμετέχουν στο νέο επίσημο τμήμα του φεστιβάλ Ελληνικό Πανόραμα, και 10 ταινίες μικρού μήκους animation συμπληρώνουν το επίσημο πρόγραμμα του φεστιβάλ, που φέτος εκπροσωπείτι από 38 χώρες συνολικά και 119 ταινίες.

Το φεστιβάλ ευχαριστεί θερμά όλους τους σκηνοθέτες και σκηνοθέτριες για το συνεχιζόμενο ενδιαφέρον τους για το διεθνές φεστιβάλ της Κέρκυρας.


ΜΙΚΡΟΥ  ΜΗΚΟΥΣ


1.Analysis Paralysis, Anete Melece (Switzerland 2016,9'4")
2. Artist and Hooligans, Ivan Maximov, Anna Romanova (Russia 2016, 11'33")
3. Au pair, Tatu Pohjavirta & Mark Ståhle (Finland 2016, 13' 00")
4. Au revoir Balthazar, Rafael Sommerhalder (Switzerland 2016, 9' 30")
5. AURELIA, Christos Bourantas, Kreon Krionas (Greece 2015, 15'40"),
6. Bingo!, Patrick Schoenmaker (The Netherlands,2015, 2'40”)
7. Blind Vaysha, Theodore Ushev (Canada 2016, 8'13")
8. Cold Coffee,Stephanie Lansaque and Francois Leroy (France 2015, 14'44")
9. Creatures, Tessa Moult-Milewska (Poland 2015, 10')
10. Dead Horses, Marc Riba & Anna Solanas (Spain 2016, 6'15")
11. Empty Space, Ülo Pikkov (Estonia 2016, 10`)
12. Ferdinand, A Country Rat in the Trenches, Jean-Jacques Prunes (France 2016, 9'04")
13. Full House, Kristjan Holm (Estonia 2016, 17'00")
14. He Who Has Two Souls, Fabrice Luang-Vija (France 2015, 17')
15. High Summer, Josselin Facon (France 2016, 5'49")
16. Life before Life, Rao Heidmets (Estonia 2016, 7'40")
17. Minotaur, Karlis Vitols (Latvia 2016, 8' 30")
18. Mr Sand, Soetkin Verstegen (Denmark/Belgium 2016, 8' 15")
19. Neck and Neck, Shaun Clark (United Kingdom 2016, 5')
20. Nighthawk, Spela Cadez (Slovenia / Croatia 2016,  8'50")
21. No-Go Zone, Atelier Collectif (Belgium 2016, 10')
22. Nœvus, Samuel Yal (France 2016, 8')
23. Nowhere line: voices from manus island, Lukas Schrank (Australia / United Kingdom, 2015, 15' 16")
24. Once upon three times, Nicola Bianco-Lévrin & Julie Rembauville (France 2016, 3' 23")
25. Only Lovers Leave to Die, Vladimir Kanic (Canada/Croatia 2015, 6'38")
26. Panic Attack! Eileen O'Meara, (US 2016, 3' 10")
27. Planemo, Veljko Popovic (Croatia 2015, 13'25")
28. Playground, Francis Gavelle & Claire Inguimberty (France 2016, 9'05")
29. Rabbit Tales, Lisa Fukaya (Japan 2016, 3'14")
30. Refugee, Ayhan Ünlü (Turkey 2016, 6'32")
31. Round Trip: Mary, Zharko Ivanov (F.Y.R. of Macedonia, 2015, 9'47")
32. Satie’s “Parade”, Koji Yamamura (Japan 2016, 14')
33. Sea Child, Minha Kim (United Kingdom 2015, 7'30")
34. Shoreline, Caroline Caza (Canada 2016, 1'54")
35. Signum, Witold Giersz (Poland 2015, 14')
36. Solar Box, Lukáš Sigmund (Slovakia 2016, 0' 57")
37. Sore Eyes For Infinity, Elli Vuorinen (Finland 2015, 11'32")
38. Tango, Francisco Gusso & Pedro Giongo (Brazil 2016, 12'30")
39. The bridge over the river, Jadwiga Kowalska (Switzerland 2016, 5'45")
40. The Empty, Dahee Jeong (France / South Korea 2016, 10')
41. The Evening her mind jumped out of her head, Kim Noce & Shaun Clark (UK 2015, 3')
42. The Legacy of Rubies, Ebele Okoye(Germany / Nigeria 2015, 28')
43. Three Fitted Flies, Maria Álvarez & Elisa Morais (Spain / Lithuania 2015, 7'47")
44. Travelling Country, Ivan Bogdanov & Vessela Dantcheva,  Bulgaria /Croatia 2016, 13'38")
45. Ugly but good, Jordan Wong (United States 2016, 4'18")
46. Wormhole, Turun Anikistit Collective (Finland 2016, 12'48")

ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ


1.(Otto), Job, Joris & Marieke (The Netherlands 2015, 10')
2. A Long Holiday, Caroline Nugues-Bourchat (Belgium, 2015, 15' 54")
3. Bobo's metamorphoses, Daria Kopiec (Poland 2015, 16' 40'')
4. Boomerang, Pavel Pogudin (Russia 2015, 5')
5. Catherine, Britt Raes (Belgium 2016, 11'51")
6. Celebration, Nina Bisyarina (Russia 2015, 6' 20'')
7. Deep Beneath The Earth, Kim Noce & Shaun Clark (UK 2016, 3')
8. Drifting Away,Cyprien Clement-Delmas (Spain / Germany / France 2016, 14'27")
9. Ethnophobia, Joan Zhonga (Greece 2016, 14' 21")
10. Lilou, Rawan Rahim (France 2015, 7 45")
11. Miriam`s Hen`s dream, Andres Tenusaar (Estonia 2016, 5')`
12. Orpheus Creating, Panagiotis Rappas (Greece 2016, 2' 18")
13. Spider web “The Gossamer”, Natalia Chernysheva  (Russia 2016, 4'05")
14. The Christmas ballad, Michal Zabka (Czech Republic 2016, 11' 50")
15. The Story of the Fox who lost his Mind, Christian Asmussen, Matthias Bruhn (Germany 2015, 11'10")
16. Three Little Ninjas Delivery Service: Damsel in Distress, Kim Claeys & Karim Rhellam (Belgium 2015, 11' 38")
17. TIS, Chloé Lesueur (France 2016, 9')
18. Unexpected, Ki Hong Kim (Republic of Korea 2016, 4'50")  
19. Water path for a fish, Mercedes Marro (Spain/France/Colombia 2015, 7'59")

ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ


1.Ayny-My Second Eye, Ahmad Saleh, (Germany / Jordan / Palestine 2016, 10'40")
2. Breakfast in the forest, Mariza Litina (Greece 2016, 3'41")
3. Gyros Dance, Piotr Loc Hoang Ngoc (Poland 2016, 14'39")
4. How are you today? Sophie Markatatos (UK 2016, 7'19")
5. I Am Not A Number, Natalia Kokkinou    (Greece 2016, 4'37")
6. In Other Words, Tal Kantor (Israel 2015, 5'56")
7. Lunacy, Michalis Vazikas (Greece 2016, 3'17")
8. Merlot, Marta Gennari & Giulia Martineli (Italy 2016, 5'50")
9. Mrs. Metro, Aggelos Papantoniou, (Australia /Greece 2015,  4'23")
10. Piano Bar, Georgina Kosmatou (Greece/ Portugal 2016, 4'30")
11. Pole Star, Ilaeira Misirliadi (France / Greece 2016, 4'26")
12. Projection on Sofa, Violette Delvoye (Belgium  2016, 6'37")
13. Puzzle, Stav Levi (Israel 2015, 3'20")
14. Rabbit Blood, Yagmur Altan (Turkey 2016, 4'36")
15. Resistance, Alex Chauvet, Anna Le Danois, Quentin Foulon, Fabien Glasse, Juliette Jean & Julie Narat (France 2016, 7'13")
16. Ruben Leaves, Frederic Siegel (Switzerland    2015, 5')
17. Senior's Club, Agata Mianowska (Poland 2016, 6'11")
18. Shuma, Lucija Mrzljak (Estonia 2016, 6'05")
19. Slinky, Rianne Stremmelaar (The Netherlands   2016, 5')
20. Socks, Tristan Weis  (Germany 2016, 3'23")
21. The Alan Dimension, Jac Clinch (UK 2016, 8'47")
22. The Beard, Sofya Badalova (Russia 2015, 7'03")
23. The Box, Merve Cirisoglu Cotur (UK 2016, 6'48")
24. The Odd Funeral, Felix Swahn (Sweden 2016, 13'01")
25. The Square,  Yakov Krugovykh   (Russia 2016, 3'30")
26. To Be Continued...    Nils Andersen & Sabina Kim (Germany 2015, 6'49")
27. Vitatio, Nikos Radaios (Greece 2016, 7')
28. What is Your Brown Number, Vinnie Ann Bose (India, 2015, 4'20")

ΠΑΝΟΡΑΜΑ


1. Ariadne’s Thread, Claude Luyet (Switzerland 2015, 13')
2. Bug, Francesca Marinelli & Dario Trovato (Italy 2016, 5')
3. Casinο, Steven Woloshen (Canada 2016, 3'55")
4. Don't Lose Your Head, Carolna Specht (Poland 2015, 4')
5. In the crosshairs, Marziyeh Kheirkhah (Iran 2016, 5'17")
6. Lethe, Kat Michaelides    (UK 2016, 8'40")
7. Position, Mashaallah Mohammadi (Iran 2016, 5'03")
8. Superbia, Luca Tóth (Hungary / Czech Republic/ Slovakia 2015, 15'43")
9. The Man Who Fell Up, Ebele Okoye (Germany 2016, 2')
10. The Wild Boar, Bella Szederkényi (Germany / France /Hungary 2016, 13'32")

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ


1. Absorbed, Dimitris Armenakis    (2016, 8'27")
2. BO - Whereswilder, Fokion Xenos (2015, 5'41")
3. Θα σε περιμένω (Waiting for you), Georgia-Vassiliki Serifi & Styliani Giannikopoulou    (2016, 3'11")
4. Honeymoon, Magda Candiliari (2016, 17'31")
5. ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ, ZACHOS SAMOLADAS (2016, 6' 10")
6. Ο κομήτης του Χάλευ - Δραμαμινη (Haley's Comet by Dramamine), Fokion Xenos    (2016, 3'37")
7. OILING POINT, Akis Melachris, George Melisaropoulos    (2016, 9'03")
8. Οι Πρωθυπουργοί (The Prime Ministers), Stefanos Chachamidis (2016, 4'20")
9.Radiophone, Panos Koutivas (2016, 8'29")
10. RE.MURDERED, Gregory Giannakopoulos   (2016, 3'10")
11. Same Life Different Day, Konstantinos Economou (2016, 6'05")
12. Stretching the Boundaries, Kleopatra Korai (2015, 1'01'')

ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ


1. Adama, Simon Rouby (France 2015, 85')
2. Barkley, Li-Wei Chiu (Taiwan 2016, 87')
3. Psiconautas, The Forgotten Children, Pedro Rivero & Alberto Vázquez (Spain 2015, 75')
4. The Bandit Cucuracha, Juan Alonso & Hector Pisa (Spain 2015, 74' 04'')

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ BE THERE!

Ο ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

CREDITS

Παραγωγή φεστιβάλ: ANIMATE CORFU

Διοργάνωση εκδήλωσης: Great Events

Logo: Tomek

ΦΙΛΙΚΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

CONTACT

Επικοινωνήστε με το φεστιβάλ:
info [at] betherefest.gr


Δείτε την ομάδα του φεστιβάλ
:


You are here What's New in 1.5 The News Αποτελέσματα επιλογής 6ου Be there!